Poistenie zodpovednosti a právnej ochrany

Ako sa hovorí, nikto nie je neomylný. Každému z nás sa môže stať, že spraví chybu, ktorá môže spôsobiť škodu na majetku alebo v horšom prípade aj na zdraví. Výnimkou nie je ani škoda svojmu zamestnávateľovi. Ak napríklad šoférujete služobné auto alebo pracujete s majetkom firmy, jeho neúmyselné poškodenie počas výkonu povolania vás môže vyjsť poriadne draho.
Poistenie zodpovednosti a právnej ochrany vám zároveň pomôže nahradiť škodu aj v prípade, ak ste majiteľom budovy a niekto sa v zime pošmykne na vašom neupravenom chodníku a spôsobí si zranenie.

Mať uzatvorené poistenie zodpovednosti môže byť skutočne užitočné Možno si ani neuvedomujete, kde všade na vás v práci číha riziko vzniku škody. Pozrime sa na pár príkladov, kedy vás poistka môže ochrániť:
- Strata či poškodenie pracovných pomôcok – notebook, mobilný telefón či iné zverené zariadenie vám môže spadnúť, môžete ho niečím obliať alebo zabudnúť napríklad v autobuse. Váš zamestnávateľ môže škodu od vás vymáhať.
- Škoda na služobnom vozidle – myslíte si, že ste v bezpečí, keď má váš služobný automobil havarijné poistenie? Nie celkom. V prípade, že spôsobíte nehodu, spoluúčasť od vás môže zamestnávateľ vyžadovať.
- Poškodiť tovar v sklade je jednoduché Ak pracujete napríklad ako skladník, veľmi dobre viete, na akom tenkom ľade chodíte. Veľmi ľahko sa môže stať, že svojim vysokozdvižným vozíkom zachytíte regál alebo že vám z regála spadne celá paleta tovaru pri jej skladaní. Na potenciálnu výšku škody radšej ani nemyslieť, však?
- Aj kontakt s hosťami je rizikový Vyliať červené víno na drahé šaty či exkluzívny oblek nie je len riadny trapas. Je to aj škoda, ktorú si hosť môže od podniku vymáhať. A majiteľ podniku následne od vás.

Najvýhodnejšie poistenie z pohodlia obývačky či kancelárie
Existuje množstvo povolaní, pri ktorých by ste poistenie zodpovednosti mali určite zvážiť. Okrem skladníkov, čašníkov či profesionálnych šoférov by poistenie mali určite zvážiť napríklad aj kuriéri, kuchári, automechanici, lekári či manažéri.
Radi vám pomôžeme s výberom pre vás najideálnejšieho poistenia zodpovednosti:
- zamestnanca
- majiteľov domov a bytov
- členov domácnosti

To najvýhodnejšie poistenie presne podľa vašich preferencií a potrieb si uzatvoríte rýchlo, jednoducho, bezpečne a extra výhodne online.

Online služby

Rýchlo a jednoducho si všetko vyriešite z pohodlia domova

Radi vás spoznáme osobne a neformálne akcie sú na to ideálnou príležitosťou. Dajte nám o sebe vedieť, o ostatné sa postaráme.

Kontaktný formulár

V prípade akýchkoľvek otázok, požiadaviek nás neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme a vytvoríme ponuku na mieru